Kronika ze schůzky 26. dubna 2019

Dneska se uskutečnila druhá letošní venkovní schůzka. Šli jsme klasicky na školní hřiště v Korejské ulici. Mile nás překvapily nově natřené branky a nová kontejnerová budka na nářadí. A protože přijel, až z daleké Prahy, za jabloneckou kulturou, Kamil, neváhal nás svou návštěvou poctít i na schůzce.

Poprvé jsme vyzkoušeli inovovanou vybiku nazvanou Král a Šašek. A že rolí je v ní mnohem více, ukázala se hra jako dobrá zábava, kterou snad odzkoušíme i na táboře. Ukázalo se totiž, že skýtá mnohá nečekaná úskalí, jako například, že je možné vyhrát 7 vteřin po odstartování zápasu nebo že dostatečně agilní král (rozuměj Hugo) vůbec nemá problém uhnat svého šaška (rozuměj Evžena), který hrdinně svým tělem bránil a podporoval snahy sebevražedného krále vybít členy druhého království. A co si budeme, Matěj, Áďa, Verča, Pája, Luboš a Kamil nás převálcovali na plné čáře (rozuměj 3 : 0 ), ovšem srdce všech diváků jistě potěšila zajímavá hra Evžena, Téry, Davida, Huga, Rézi a mé maličkosti.

Taky jsme si zahráli Cukr, Káva, Kapilára, čaj, rum, bum, minifotbálek přes půl hřiště s malými branami a vysbírali jsme velké větvě, které tak již nejsou náhodně napadány po celém hřišti, takže i dobrý skutek jsme vykonali. A budeme se těšit na další dny s krásným počasím 🙂

Zapsal Štof

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář