Kalendář akcí na webu Dráčat

Na web jsme přidali kalendář akcí. To je rychlý přehled událostí, které nás čekají, včetně obyčejných schůzek, o kterých neinformujeme samostatným příspěvkem. Pokud si nejste jisti, jestli se něco koná či ne, je kalendář super způsob, jak si to ověřit!

Nyní pár popisných obrázků 🙂

Malý přehledový kalendář najdete v pravém panelu nahoře. Dnešní datum je zvýrazněno bíle. Den bez události je obyčejný, den s událostí má tmavé pozadí.

 

Když kliknete na událost, rozvine se jako boxík. Záhlaví s názvem je podkresleno barvou podle typu události. Boxík se dá zavřít tlačítkem napravo.
Dále se zobrazuje datum, čas a krátký popisek. Pokud jsme k události napsali zvláštní článek, zobrazí se jako prokliknutelný odkaz “Více informací”.
Nad kalendářem jsou tlačítka k přepínání měsíce. Nad nimi je nadpis Kalendář akcí, který je také klikatelný. Vezme vás na stránku s Velkým kalendářem. Mimo něj se odkaz na velký kalendář nachází samozřejmě i nahoře v meníčku.

 

Velký kalendář je na samostatné stránce. Tlačítky nahoře se dá přepnout měsíc jako u malého kalendáře, ale také je možné zobrazit jej jako seznam. To až tak užitečné není 🙂
Zobrazení je přehlednější, události jsou rovnou podbarvené, a pokud se někde překrývají, jde to snadno poznat. I proto jsou zde vidět i státní svátky a prázdniny. Mimochodem, když si rozkliknete státní svátek, v popisku je napsáno u jaké příležitosti se slaví 🙂
Dole se nachází legenda k jednotlivým typům událostí. Kliknutím na ně je možné vyfiltrovat si je v kalendáři. Taky to není až tak užitečné, jde předvším o zobrazení legendy 😉

Doufáme, že se vám nová funkce líbí a přinese vám užitek!

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář